Szaraki - istoty pozaziemskie z zeta Reticuli

Szarak, Grey alien, Grå utomjording, Серый – tak Polacy, Anglicy, Szwedzi i Rosjanie określają pewną rasę istot pozaziemskich. Ich nazwa w każdym języku nawiązuje do szarego koloru skóry. Podejrzewa się, że ich ojczysta planeta położona jest w gwiezdnym systemie Zeta Reticuli, dlatego też Szaraki nazywane są czasem Reticulianami. Liczne są opisy Szaraków.

Zawierają one informacje o ich charakterze, zamiarach i budowie fizycznej. Wszyscy obserwatorzy podkreślają szary kolor skóry. Jeśli zebrać wszystkie opisy, to Szaraki jawią się jako niewysokie, aseksualne istoty z gładką, szarą skórą, dużą głową i ogromnymi oczami. Można powiedzieć, że są to humanoidy, u których zewnętrzne organy ludzkie uległy zmniejszeniu albo całkowitej redukcji. Ich ciała określane są zwykle, jako wątłe, z drobną piersią i niedorozwiniętą muskulaturą.

Świadkowie opowiadają, że Szaraki patrzyły im prosto w oczy nawiązując kontakt. To przenikliwe spojrzenie wywoływało, jak twierdzą, halucynacje albo wzbudzało różne emocje. Jeśli Szarzy rozwijali się w podobnym do naszego świecie, ale w innych warunkach ekologicznych, niż nasze ziemskie, to możliwe, że nie są aż tak bardzo obcą rasą, jakby się wydawało. To prowadzi nas do teorii, że te pozaziemskie istoty wywarły określony wpływ na ewolucję życia na Ziemi w odległej przeszłości, albo że stanowią pierwotną rasę ludzi, która była zmuszona opuścić Ziemię, ale wciąż śledzi jej losy.

Na podstawie opisów świadków, istnieją różne typy Szaraków:

  1. Najczęściej spotykany Szarak: wzrost od dwóch do czterech stóp (0,6 do 1,2 m), bardzo szczupły wygląd, niewielka istota o małej wadze, niezwykle przenikliwe czarne oczy bez źrenic, prawie szczątkowe usta i nos, bardzo duża głowa z zaznaczonym podbródkiem. Kolor skóry zmienny – od ciemno szarego do jasno szarego, a nawet białego. Na ich ciele brak jest owłosienia.
  2. Inny zwykle spotykany Szarak, podobny do opisanego wyżej, z wyjątkiem wzrostu, który jest ok. 6 cali (ok. 15 cm) większy. Jak się wydaje, to oni wydają polecenia. Odmiana tego typu: taki sam wzrost, ale oczy wyglądają, jak wielkie, czarne spodki.
  3. Trzeci typ Szaraka, to mała, podobna do robota istota, ociężała, z ciemnymi, głęboko osadzonymi oczami. Usta okrągłe, kwadratowa klatka piersiowa z koncentrycznymi kręgami. Mówi się, że ten typ Szaraków występuje w kontaktach z ludźmi jako ochroniarze.

Według innej systematyki rozróżnia się następujące typy Szaraków:

  • Typ A

Najczęściej spotykany typ, określany jako rasa wojownicza, posiadająca rozwiniętą strukturę socjalną. Ich celem jest podbój światów. Zwykle mierzą ok. 4,5 stopy wzrostu, mają duże głowy i czarne oczy. Ograniczone cechy twarzy, wąskie usta, brak nosa. Nie okazują żadnych emocji. Drogą ewolucji doszli do rozmnażania się poprzez klonowanie. Ich nauka szeroko bada inne formy życia oraz rozwija inżynierię genetyczną.

Prawdopodobnie to oni przyczynili się do zmiany struktury genetycznej ludzi na przestrzeni tysiącleci. Sądząc po zachowaniu, usiłują doprowadzić do uzyskania genetycznej krzyżówki z ludźmi, czyli hybrydy doskonalszej od obu ras.

  • Typ B:

Wysocy Szarzy o wzroście ok. 7-8 stóp i cechami twarzy podobnymi do Typu A, z wyjątkiem wyrazistego nosa. Oni także dysponują techniką pozwalającą na działanie przewyższające nasze możliwości. Według relacji świadków ten typ Szaraków wykazujemniejszą wrogość w stosunku do ludzi.

  • Typ C

Najniżsi z rasy Szarych – liczą zaledwie 3,5 stopy wzrostu. Cechy twarzy podobne do typu A.

Szaraki – rasa pozaziemska – są według niektórych badaczy roślinną formą życia. Do fotosyntezy wykorzystują promieniowanie rentgenowskie.

Biorąc pod uwagę fakt, że wszelkie dane na temat Szaraków pochodzą jedynie z relacji osób, które miały z nimi pełen emocji kontakt, na wiarygodny i pełny opis tej pozaziemskiej rasy przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Chyba że sami przekażą nam odpowiednią wiedzę…

Krótkie zestawienie

WyglądProfilParametry
SzarakRasaSzaraki
Pochodzeniesystem gwiezdny Zeta Reticulum
Sylwetkabardzo szczupła
Wzrostod 0,6 m do 2,4 m
Waga30-40 kg
Oczyduże, owalne albo okrągłe, czarne
Włosybrak owłosienia
Skóraszara (różne odcienie)
Głowabardzo duża stosunku do ciała
Ręcecztery albo pięć palców
Ustawąska szczelina, bez warg
Uszyzwykłe, czasem tylko zagłębienia
Płećistoty aseksualne
Rozmnażanieprzez klonowanie
Porozumiewanie siętelepatycznie
Kamienne kule z Kostaryki, wyspy Czamp i Bośni
Plejadianie Imigranci z poprzedniego wszechświata
„Złoty Człowiek” z Falun i pseudomorfozy
UFO nad Danią
Kamienne mury w królestwie Inków - Saqsaywaman
Homo gautengensis – jeszcze jeden Homo?