Światła UFO

W relacjach świadków, którzy obserwowali UFO, często jest mowa o emitowanych przez nie promieniach światła. Te promienie posiadają bardzo interesujące właściwości. Na przykład, mogą przechodzić przez twarde obiekty, betonowe albo metalowe ściany. Widziano takie promienie, kiedy powoli wysuwały się z UFO albo wyginały pod różnymi kątami. Są nawet świadectwa twardości takich świateł.Promień UFO Przy pomocy promieni UFO jest w stanie przyciągać do siebie przedmioty i ludzi.

Światło ze statków kosmicznych Obcych może jasno oświetlać konkretny obiekt, a przy tym całkowicie pomijać blisko położone przedmioty albo oświetlać duże powierzchnie nie rzucając cieni. Jest to jedynie wąski wycinek możliwości pozaziemskiej techniki światła. Można przyjąć, że w co piątym przypadku obserwacji pozaziemskich pojazdów świadkowie mieli do czynienia z tajemniczymi właściwościami świateł UFO albo promieni, które emitował. Oto niektóre charakterystyczne osobliwości świateł UFO:

 • Powstaje wrażenie ostro ograniczonego, twardego światła, a nie rozproszonego w przestrzeni, jak to zwykle bywa.
 • Światła UFO mogą rozchodzić się bardzo wolno, przykładowo 12-25 km/godz, po linii krzywej (wyginając się) i mieć różny przekrój strumienia – czasem 5 cm, a czasem np. 3 m.
 • Promień może mieć długość kilku kilometrów i gwałtownie się urywać. Może zanikać, jakby wciągany do UFO albo błyskawicznie gasnąć.
 • Światła UFO mogą wywierać mechaniczne działanie na oświetlane przedmioty - bywa, że rozrzucają błoto, rozbijają lampy, itp. Odbiorniki radiowe wydają w tym czasie wysokie, przerywane tony.
 • Światła UFO mogą nie oświetlać okolicy, która pozostaje w dalszym ciągu ciemna.
 • Promienie przenikają przez przedmioty materialne i nie rzucają cienia.
 • Światła oraz sam UFO nie odbijają się w lustrze.

Dowolne zjawiska świetlne związane z UFO nie czynią zazwyczaj obserwatorom szkody, dopóki nie znajdą się oni w wiązce promieni albo bezpośrednio pod przelatującym pojazdem. Badacze zebrali dużą bazę danych dotyczących obserwacji UFO, co pozwala stworzyć klasyfikację oddziaływań różnokolorowych świateł na ludzi i otaczające środowisko. Każdy kolorowy promień niesie w sobie potencjalne zagrożenie.

 • Przy pomocy błękitnych promieni realizowane jest porywanie zwierząt, ludzi, dowolnych przedmiotów.
 • Różowo-pomarańczowe promienie służą do pobierania krwi, pozostawiając dwa-trzy przekłucia.
 • Światła zielone wykazują działanie promieniotwórcze ze wszystkimi objawami choroby popromiennej.
 • Promienie czerwone wywołują poparzenia i prowadzą do „samozapłonu” ludzi od wewnątrz.

Przykłady z terenu Rosji

 • W sierpniu 1978 r. grupa oficerów leningradzkiego okręgu wojskowego, jadąca samochodem do Moskwy, w odległości 12 km za miastem Kalinin, zobaczyła wiszący nieruchomo na tle nieba UFO w formie dysku. Od obiektu odchodziły na boki dwa świecące łuki, których końce stykały się ze sobą tworząc ogromną elipsę. Po kilku minutach pojazd szybko wzniósł się pionowo w górę i zniknął, a świecące łuki pozostały na miejscu.
 • W marcu 1978 r. pod Żytomierzem obserwowano UFO, od którego na wszystkie strony odchodziło 16 promieni z zaostrzonymi końcami, przypominając kształtem rozwinięty kwiat.
 • W maju 1979 r. nad Otradnym w obwodzie Kujbyszewskim nieruchomo zawisł UFO, wokół którego zabłysło świetlne zjawisko w formie spirali, zawiniętej kilka razy wokół obiektu. Następnie z pojazdu wysunął się promień światła, pusty w środku, i zaczął powoli poruszać się po łuku z południa na północ. Po 5-7 minutach światła zgasły.
 • Ciekawy przypadek miał miejsce pod koniec sierpnia 1997 r. nad rzeką Swijagą (niedaleko Kazania). Grupa turystów rozłożyła się na prawym, wysokim brzegu rzeki. Rozciąga się stamtąd dobry widok na przeciwległy brzeg. Około godziny 10 wieczorem, kiedy było już dobrze ciemno, jedenaście osób stało się świadkami pionowego lotu wielkiego obiektu w formie kuli (ok. 300 m średnicy) znad rzeki Swijagi. Odległość do niego wynosiła ok. 5 km. Początkowo obiekt wzniósł się na znaczną wysokość, a następnie – co najbardziej poruszyło obecnych – wyemitował osiem białych, świecących promieni o chłodnym, niebiesko-zielonym odcieniu. UFO zaczął przemieszczać się w poziomie, a jego promienie najpierw wygięły się, a potem „odpadły”, by po kilku minutach rozpłynąć się w powietrzu.

Światła UFONiewątpliwie promienie emitowane przez UFO są nie tylko wytworem niedostępnej nam technologii, ale też są zdolne wypełniać określone funkcje: od prostego (często selektywnego) oświetlenia obiektów do skanowania przedmiotów, ludzi i zwierząt. Mogą być też wykorzystane jako broń do paraliżowania ludzi. W jaki sposób piloci UFO kierują w tak szerokim zakresie właściwościami fotonów (o ile są to fotony) – pozostaje zagadką.

Rozpatrując właściwości osobliwych promieni wysyłanych przez UFO łatwo dojść do wniosku, że nie mogą to być zwykłe promienie świetlne. Choćby dlatego, że prędkość ich poruszania się nie ma nic wspólnego z prędkością światła. Można co najwyżej założyć, że jest to strumień zjonizowanych cząsteczek, które wywołują świecenie napotkanego na swej drodze powietrza. W takim wypadku staje się też zrozumiałe przechodzenie promieni UFO przez przeszkody.

Badacze zajmujący się problemem świetlnych anomalii UFO uważają, że każde światło dochodzące z takich obiektów może być niebezpieczne dla człowieka. Może nie tylko pogarszać stan fizyczny, ale też powodować oparzenia, zaniki świadomości a nawet częściową bądź całkowitą utratę pamięci. Zawsze w takich przypadkach należy zachować zimną krew. Pod żadnym pozorem nie wolno przyciągać na siebie uwagi UFO za pomocą latarki, lampy błyskowej, gestykulacji. Najlepszą decyzją wydaje się być spokojna obserwacja, zapamiętywanie detali, a jeśli jest pod ręką aparat fotograficzny, rejestrowanie zjawiska bez użycia lampy błyskowej. I bez względu na to, jak bardzo chciałoby się komuś zbliżyć do UFO, trzeba pamiętać i uświadomić sobie, że nikt nie zna celu i zamiarów istot, które tam przebywają. Kontakt z nimi nie koniecznie musi skończyć się uściskiem dłoni.    

Reakcje UFO na próby ich przechwycenia
Katastrofa UFO w Estonii
Kto kradnie naszą ziemię? Czyżby to było UFO?
Wylatowo - piktogramy UFO
UFO: NASA milczy na temat obiektów krążących wokół Słońca
Drwal porwany przez UFO – Travis Walton