Skąd przylatują UFO?

Czy Niezidentyfikowane Obiekty Latające są pozaziemskimi statkami kosmicznymi i Obcy od pradawnych czasów prowadzą obserwację naszej cywilizacji? Skąd przylatują UFO? Te pytania intrygują wielu ludzi na naszej planecie. Odpowiedzi na takie pytanie bywają jednak tak różne i wykluczające się wzajemnie, że trudno jest pojąć, gdzie ukryta jest jedyna prawda. Być może wynika to z faktu, że fenomen UFO jest zbyt skomplikowany, aby oczekiwać jednoznacznych odpowiedzi. KennethPoczynając od czerwca 1947 roku różne publikacje na temat UFO pojawiają się nieustannie w światowych mediach. Wtedy to miała miejsce słynna obserwacja amerykańskiego pilota i biznesmena, Kenneth’a Arnolda, który przelatując koło Mount Rainer w stanie Waszyngton widział na niebie dziewięć niezwykłych obiektów latających w kształcie dysków.

Obecnie liczba sceptyków negujących realność UFO wyraźnie się zmniejszyła. I nie ma w tym nic dziwnego, jako że latające talerze obserwowali nie tylko niebudzący może specjalnego zaufania tak zwani „prości ludzie”, ale też cywilni i wojskowi piloci, marynarze, załogi łodzi podwodnych, kosmonauci. Poza tym w ciągu ostatniego dziesięciolecia zrobiono mnóstwo zdjęć i filmów wideo UFO, których prawdziwość nie budzi wątpliwości. Prawda, wielu uczonych nie wierzy, aby UFO miały jakikolwiek związek z przybyszami z kosmosu.

Jeden z argumentów, to ogromne odległości do najbliższych gwiazd, których pokonanie – nawet z prędkością światła – zajmuje nierealnie długi okres. Szkoda tylko, że owi uczeni mężowie nie biorą pod uwagę faktu, że jeszcze w XIX wieku podróż z Warszawy na Daleki Wschód w ciągu kilku godzin również traktowano by jak fantastykę. Bardzo możliwe, że w tej chwili po prostu nie wiemy jeszcze o innych sposobach pokonywania ogromnych przestrzeni. Wydaje się, że poważnym argumentem nie jest również brak wyników w poszukiwaniu sygnałów od obcych cywilizacji. Może nasi „bracia” z kosmosu są zwyczajnie mądrzejsi od nas i nie rozgłaszają na cały Wszechświat o swoim istnieniu. Poza tym, pora już chyba odejść od myślenia, że w dalekim kosmosie mogą istnieć wyłącznie humanitarne, wysokorozwinięte cywilizacje, które przyniosą nam jedynie rozkwit i dobrobyt. Wracając do UFO: obecnie już nie pytamy o realność UFO, ale o ich naturę.

Sceptyczni naukowcy

W 2000 roku ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii tak scharakteryzowało UFO:

„Znaczna liczba dowodów potwierdza tezę, że wydarzenia (UFO) prawie na pewno wywołane są fizycznymi, elektrycznymi i magnetycznymi zjawiskami w atmosferze, mezosferze i jonosferze. Pojawiają się one w obecności określonych czynników pogodowych oraz ładunków elektrycznych i są obserwowane tak rzadko, że świadkowie mogą mówić o ich unikatowości.”

Z kolei niemieccy uczeni zaskoczyli kilka lat temu ufologów stwierdzeniem, że w rzeczywistości żadne UFO po prostu nie istnieją. Wszystko to są co najwyżej ładunki burzowe, mające formę kuli. Mogą szybować po niebie, poruszać się chaotycznie, błyskawicznie zmieniając swoją trajektorię, a nawet zawisać w bezruchu. Jeśli samolot wojskowy próbuje dogonić taką elektryczną kulę, powstają zakłócenia w działaniu jego przyrządów elektronicznych. Wychodzi na to, że nie ma na niebie żadnych gwiezdnych statków? Niezupełnie. Wywody niemieckich uczonych nie mogą na przykład w żaden sposób wyjaśnić wynurzania się UFO z głębin mórz i oceanów, obserwacji UFO o idealnie geometrycznych kształtach ze światłami i nawet iluminatorami, kontaktów z humanoidami, porywania ludzi przez Obcych. Pozostaje uznać, że oprócz ładunków burzowych na naszym niebie pojawia się też coś nieziemskiego.

Księżyc – główna baza UFO

Obserwowane UFO tłumaczy się zwykle techniczną działalnością człowieka (starty rakiet, widoki sputników i samolotów itp.) oraz różnymi zjawiskami atmosferycznymi. Niemniej jednak niektórych z nich nie da się wyjaśnić przyczynami naturalnymi. Można przypuszczać, że właśnie te przypadki odnoszą się statków kosmicznych Obcych. Skąd więc one przylatują? Możliwe, że główną bazą UFO jest Księżyc. Raz udało się astronomom zarejestrować cały łańcuch UFO kierujących się z Ziemi do jej satelity. UFO towarzyszyły też wszystkim amerykańskim statkom kosmicznym w czasie ich lotu na Księżyc.

Krater ksieżycaA pierwszy człowiek, który postawił stopę na jego powierzchni, Neil Armstrong, od razu zauważył obce statki, o czym w emocjonalny sposób powiadomił Ziemię. Pozaziemskie pojazdy kosmiczne obserwowali nie tylko amerykańscy astronauci, ale nawet astronomowie-amatorzy. Na przykład, Fred Steckling odkrył wraz z synem w Kraterze Archimedesa trzy obiekty w kształcie cygar. Każdy z nich liczył około 20 km długości i 5 km szerokości. „Cygara” pozostawały w kraterze przez kilka godzin, a następnie zniknęły. W latach 90. japoński amator zarejestrował z kolei ogromny UFO manewrujący nad powierzchnią Księżyca.

PawłowiczSkąd Obcy pojawili się na Księżycu? Niewykluczone, że przybyli z innego układu słonecznego i zbudowali sobie na naszym satelicie stałą bazę. A może, przed tysiącami lat dotarli do nas na samym księżycu – istnieje hipoteza, że stanowi on ogromny pojazd kosmiczny. Dla porządku trzeba jeszcze wspomnieć o drugiej potencjalnej bazie kosmicznej UFO - planecie Gloria, która jest sobowtórem Ziemi. Zgodnie z hipotezą Kiryłła Pawłowicza Butusowa (1929-2012), rosyjskiego astrofizyka, Gloria znajduje się na orbicie Ziemi, zasłonięta dla nas Słońcem. Jako że warunki na niej są prawie identyczne z ziemskimi, wielu uczonych przyjmuje istnienie tam rozumnego życia. Gloria znajduje się w niestabilnym położeniu i każdy globalny kataklizm na Ziemi może stać się dla niej katastrofą. Dlatego też mieszkańcy tej planety ciągle nas uważnie obserwują.

Turyści z przyszłości

Dla tych, którzy nie chcą wierzyć w pozaziemskie pochodzenie latających talerzy, wysunięto hipotezę, zgodnie z którą UFO są wehikułami czasu i przybywają do nas z przyszłości. Z tej pozycji łatwo wyjaśnić obserwacje UFO w różnych epokach historycznych – po prostu nasi dalecy potomkowie odwiedzają przeszłość w celach badawczych, a może i w charakterze turystów… Zrozumiały staje się też fakt braku kontaktu z nimi i nieingerowanie przybyszów w ziemskie sprawy; w końcu dowolna zmiana w przeszłości pociąga za sobą nieprzewidywalne zmiany w przyszłości. Oprócz hipotez o kosmicznych statkach Obcych i podróżach w czasie, jest też teoria, że UFO pochodzą ze światów równoległych. Nie można też wykluczyć wielostronności zjawiska – jako UFO obserwujemy zarówno pozaziemskie pojazdy, jak i maszyny czasu, i gości z równoległych światów.

Spotkania z UFO – Polska
UFO i bliskie spotkania z
Człowiek za sterami UFO?
Światła UFO
UFO nad Kremlem
UFO – zagadkowe przestrogi