Ryby – Horoskop I Cechy Charakteru

Ryby są dwunastym astrologicznym znakiem zodiaku. Odpowiada on dwunastemu odcinkowi ekliptyki od 330° do 360°, licząc od punktu wiosennej równonocy. Słońce znajduje się w środku tego znaku między 19 lutego i 20 marca. Ze względu na wędrówkę punktu wiosennego nie odpowiada on dzisiaj dokładnie gwiazdozbiorowi Ryb. Aktualnie słońce znajduje się w gwiazdozbiorze Ryb mniej więcej w okresie od 12 marca do 19 kwietnia.

Mitologia

Gwiazdozbiór Ryb znany był pod tą nazwą już dwa tysiące lat przed naszą erą. W Babilonie nosił nazwę „Kun”, co oznacza „Ogony” (ryb). „Kun” stanowił również sznur albo uwiąz, łączący dwie ryby. Dwie ryby-boginie na uwięzi, Anunitum i Simmah, symbolizowały rzeki Tygrys i Eufrat. W mitologii greckiej Rybą były związane z Afrodytą i Erosem. Pewnego razu Afrodyta, bogini piękna i miłości, przechadzała się ze swoim synem Erosem wzdłuż brzegu Eufratu.

Nagle wyrósł przed nimi Tyfon, potwór najstraszniejszy na świecie. Okropna istota z setką smoczych głów, ogniem ziejącym z oczu oraz skrzydłami wstrząsała powietrze groźnym głosem, w którym słychać było ryk lwa, byka i syczenie węża. Potwór zamierzał zgubić boginię i jej syna. Przerażona Afrodyta, nie mając możliwości ucieczki, wezwała na pomoc swego ojca Zeusa.

Wielki bóg zmienił Afrodytę i Erosa w dwie ryby, które wskoczyły do wody i ukryły się. Aby się nie zgubić w ciemnych wodach Eufratu (albo Nilu), zostały połączone srebrną nicią. Według innej wersji, dwie odważne ryby wyskoczyły z rzeki i uniosły na swoich grzbietach Afrodytę i Erosa w bezpieczne miejsce. Atena zaś, bogini mądrości, na znak wdzięczności wyniosła te ryby na niebo, gdzie stały się gwiazdozbiorem. Gwiazdozbiór Ryb kojarzony jest też czasem z rybami, które uratowały przed utonięciem Izydę, egipską boginię rodzin.

Symbol

Dwunasty znak zodiaku jest przedstawiany od czasów starożytnych w postaci dwóch ryb, związanych jedna z drugą, jednak płynących w przeciwnych kierunkach. Symbolem astrologicznym jest stylizacja, w której dwie pionowe linie przedstawiają ryby, a linia pozioma – łączący je sznur.

Charakter Ryb

rybyNie ma chyba w całym zodiakalnym kręgu znaku bardziej zagadkowego niż Ryby. Głębiny, w których pływają, są rzeczywiście bezdenne i nie dają zwykłym śmiertelnikom szans, aby w nie zajrzeć. Ich twarz może być pogodna i spokojna, a zachowanie demonstrować marzycielskość, obojętność, a nawet pewne lenistwo.

Nawet przy całym zaangażowaniu trudno jest wyprowadzić Ryby z równowagi: ani skandale, ani obwinienia, ani gwałtowne sceny nie są w stanie wytrącić je z głębokiej, wewnętrznej harmonii. Nawet samo życie z jego wiecznymi problemami i złożonością nie może zmusić Ryb do porzucenia błogosławionego spokoju, zakasania rękawów i zdecydowanego wzięcia się do dzieła.

Przeciwnie, najczęściej zdają się one na los Przeznaczenia i nie zwracając uwagi na okoliczności, dalej płyną z prądem, odczuwając w duszy błogi spokój. Mimo wszystko nie można jednak powiedzieć, że Ryby są na wszystko na świecie obojętne. Po prostu, zewnętrzne zdarzenia mają dla nich niewielkie znaczenie. Nie będą też z uporem piąć się po szczeblach kariery, dążyć za wszelką cenę do sławy i pieniędzy, ale jeśli już z jakiejś przyczyny ziemskie dobra i zaszczyty same zwalą się im na głowę, Ryby przyjmą je, jako im należne i spokojnie ocenią.

Znacznie ważniejszy od zewnętrznego jest dla Ryb świat wewnętrzny, i to nie tylko ich własny. Oto dlaczego Ryby tak subtelnie czują sztukę: same mogą być utalentowanymi (nawet genialnymi) twórcami i jak nikt inny zdolne są docenić wielkość mistrzów.

Ich wrażliwa dusza, skryta za maską obojętności, łatwo się wzrusza i współczuje. Ryby gotowe są nieść bezinteresowną pomoc za wszelką cenę, co czasem bywa przez otoczenie nadużywane. Łagodne i podatne na sugestie, słabo orientują się w realnym świecie, co przysparza im wiele problemów i nieporozumień. Posiadając od urodzenia liczne talenty, Ryby rzadko je rozwijają i wykorzystują. Jeśli jednak wychowanie i okoliczności wpłyną pozytywnie na ich charakter, są w stanie osiągać szczyty.

Żywiołem Ryb jest głęboka woda, a ich planetą – Neptun, napełniający je marzycielstwem, duchowością i emocjonalnością. Altruizm i natchnienie, uczucie i fantazja, harmonia ze światem i miłość do wszystkiego czyni Ryby nie tylko najbardziej zagadkowymi, ale być może, również najbardziej szczęśliwymi ludźmi na ziemi. Problemy życiowe nie poruszają ich. Na powierzchni oceanu mogą szaleć burze, ale nigdy nie zdołają przeniknąć w głębiny – tam, gdzie świat wyciszony i piękny, gdzie Ryby odkrywają tajemnice Kosmosu i skarby Ziemi.

Horoskop Ryb na 2016 rok

Gwiazdy radzą Rybom w 2016 roku nie płynąć pod prąd. Uwierzcie intuicji, aby wykorzystać tę ogromną ilość pozytywnych momentów, którą przynosi Wam życie. W bieżącym roku Ryby mogą zrealizować wiele swoich planów i marzeń, ale tylko wówczas, jeśli będą działać rozważnie, nie próbując, na przekór okolicznościom, przebijać głową muru. Chodzi o to, że szczególna przestroga (i cenna wskazówka) 2016 roku dla tego znaku zodiaku jest następująca:

Ryby mogą nie zauważać, że przeszkody pojawiające się na ich drodze są nie do pokonania, a próbując z nimi walczyć ryzykują utratę zbyt wielu sił i emocji. Aby tego uniknąć i oszczędzić sobie rozczarowań, gwiazdy radzą Rybom, aby w tym roku omijały raczej przeszkody i nie rzucały się z przysłowiową motyką na słońce.

Horoskop dziecięcy na 2016 rok

Dziecko spod znaku Ryb, to marzyciel i fantasta od samego urodzenia. W domu, gdzie jest takie dziecko, dorośli nie wiedzą, co to jest nuda i rutyna. Żaden dzień nie jest podobny do poprzedniego, ciągle coś się dzieje, każąc wierzyć cuda. Dzieci-Ryby w odróżnieniu od wielu swoich rówieśników, nie chcą wcale szybko dorosnąć; ich w pełni zadowala i troska dorosłych, i brak odpowiedzialności. Zwykle Ryby żyją tak, jak im samym jest wygodnie; trudno jest nauczyć dziecko spod tego znaku przestrzegania porządku dnia, poddania się dyscyplinie.

Dzieci-Ryby starają się trzymać w pobliżu dorosłych, nawet po osiągnięciu wieku, kiedy mogą już wykazać więcej samodzielności i odpowiedzialności. Bez wsparcia czują się niepewnie, są zagubione. Rodzice małych Ryb powinni starać się przyuczać je do rozwiązywania prostych zadań wymagających kontaktu i współdziałania z innymi dziećmi. Ryby są bardzo wrażliwe – z powodu jednego niebacznie wypowiedzianego słowa mogą wylewać potoki łez, a krytyczna uwaga urasta w ich oczach do katastrofy. Takie dzieci wymagają od rodziców ciągłego okazywania miłości.

Dzieci spod znaku Ryb są zwykle muzykalne, mają talent do malarstwa i literatury, jednak systematyczna nauka w tych kierunkach przychodzi im z ogromnym trudem. Szybko uczą się języków obcych, ale piszą z błędami nawet w ojczystym języku, nie zadając sobie trudu, aby nauczyć się reguł gramatyki. Mimo swego na ogół delikatnego wyglądu, dzieci-Ryby nie są szczególnie chorowite. Za to szybko przyswajają sobie złe nawyki – może to dotyczyć odżywiania się, ubierania, czy uzależnienia od komputera.

Sławne osoby spod znaku Ryb

Chuck Norris, Bruce Willis, Rihanna, Witkacy, Fryderyk Chopin, Jarosław Iwaszkiewicz, Zygmunt Krasiński, Justin Bieber, Sandro Botticelli, Georg Ohm, Antonio Vivaldi, Andrzej Grabowski, Ryszard Kapuściński. (S)

Człowiek ćma (Mothman)
Kukurydza – prezent od kosmitów?
Trowanty – żywe kamienie
Chiński Yeti - Legenda o Yeren
Przesilenie zimowe - znaczenie i tradycje
Mit o mieszaniu Mlecznego Oceanu