Rasy kosmitów

Różne źródła w różny sposób opisują zewnętrzny wygląd przybyszów z kosmosu. Jedni świadkowie mówią o humanoidach niskiego wzrostu, inni twierdzą, że widzieli Obcych bardzo wysokich – liczących dwa metry albo i więcej, a jeszcze inni zetknęli się z istotami w ogóle nie podobnymi do ludzi. Zostały stworzone szczegółowe klasyfikacje Obcych według ich pochodzenia, cech zewnętrznych i stosunku do naszej cywilizacji. Przytaczanie kompletnych tabel i zestawień mogłoby być zbyt nużące (bo któż z nas, nie będąc chemikiem, przeczytał na przykład całą tablicę Mendelejewa?), dlatego też przedstawimy tylko najczęściej spotykanych kosmitów.

  1. Szaraki

SzarakiObcy, o których ludzie najczęściej opowiadają na całym świecie. Relacje osób, które miały kontakt z Szarymi, są rozbieżne, co do ich intencji. Niektórzy świadkowie twierdzą, że Szaraki przybywają do nas, aby pomagać ludzkości w rozwoju, inni zaś, że mają zamiar zawładnąć naszą planetą. Prawie wszyscy są zgodni co do tego, że to właśnie oni aktywnie i regularnie uprowadzają ludzi w celu przeprowadzenia eksperymentów medycznych.

Ich badania są przede wszystkim ukierunkowane na stworzenie rasy mieszanej z ludźmi. Stanowią oni klasyczny typ przybyszów z kosmosu: są szczupłej budowy ciała, z nieproporcjonalnie dużą głową z dużymi, czarnymi oczami. Wzrost Szarych bywa różny, od około metra do dwóch metrów. Pochodzą z gwiezdnego systemu Zeta Reticuli.

  1. Hybrydy

HybrydyPrawie wszystkie typy kosmitów wykazują duże zainteresowanie biologią człowieka. Świadkowie albo ofiary porwań bardzo często opisują medyczne eksperymenty z komórkami rozrodczymi człowieka. Pokazywano im embriony albo noworodki mieszanej rasy. Spotykane Hybrydy są prawdopodobnie rezultatem selektywnego rozmnażania Szarych z ludźmi. Hybrydy, bardziej niż inni Obcy, są podobni do ludzi, chociaż zachowują właściwą Obcym formę oczu i głowy. Przejawiają też zdolność telepatii.

Badacze nie są zgodni, co do przyczyn tworzenia Hybryd. Może to być zamiar stworzenia „rasy doskonałej”, łączącej najlepsze cechy ludzkie i Obcych, chęć zachowania własnej rasy narażonej z jakichś powodów na zagładę albo też ratowanie ludzkości. Wzrost Hybryd jest zbliżony do ludzkiego – 1,7m do 2 m. Ciężar ciała wynosi szacunkowo 40-55 kg. Oczy mają ludzkie, koloru niebieskiego, skórę bladą. Komunikują się zarówno telepatycznie jak i werbalnie.

  1. Nordycy

NordycyNazywani są też „Skandynawami”, „Blondynami” albo „Wysokimi”. Ta rasa Obcych jest zadziwiająco podobna do ludzi. Nordycy mają jasną skórę, blond włosy i atletyczną budowę ciała. Osoby, które miały kontakt z Nordykami, mówią, że mają oni za zadanie obserwować rozwój ludzkości, chronić naszą kulturę, ale nie ingerować bezpośrednio w nasze sprawy.

Niektórzy świadkowie uważają, że biorąc pod uwagę zewnętrzne podobieństwo Nordyków do ludzi, mogą oni być naszymi dalekimi przodkami, którzy dawno temu przenieśli się na inną planetę.  

  1. Reptilianie

Rzadko spotykany typ Obcych. Praktycznie wszyscy świadkowie spotkań opisują ich jednakowo. Są to Reptilianieistoty poruszające na dwóch kończynach, wzrostu – 1,8 – 2,4 m. Głowa ma kształt pośredni między głową człowieka i gada. Skóra łuskowata, zielonawa do brunatnej. Oczy wypukłe, złociste albo jasnoczerwone, z pionową źrenicą. Głos ostry, gardłowy. Reptilianie robią na ludziach odpychające wrażenie istot brzydkich i groteskowych. Ich maniery odpowiadają wyglądowi zewnętrznemu;są agresywne i grubiańskie, często używają siły.

Kontakty z nimi są w 90% związane z przemocą. We wszystkich przypadkach takich spotkań nie były widoczne żadne statki kosmiczne. Na tej podstawie niektórzy badacze wysuwają teorię, że ojczyzną Reptilian jest Ziemia, i że obecnie żyją w jej wnętrzu. Zgodnie z tą hipotezą, Reptilianie powstali na Ziemi ok. 60 mln lat temu w wyniku ewolucji jednego z gatunków gadów. Cywilizacja Reptilian osiągnęła niezwykle wysoki poziom rozwoju. Wyszła w kosmos, gdzie zetknęła się z konkurencją innych ras pozaziemskich. Widocznie nie okazali się najsilniejszymi w nowych warunkach, ponieważ kontrolę nad Ziemią odstąpili rasie, którą nazywamy „Nordykami”. W rezultacie, ci ostatni zadbali o pojawienie się na Ziemi ludzi. Pozbawieni prawa do życia na powierzchni ojczystej planety, Reptilianie wycofali się do obszernych przestrzeni podziemnych, które być może sami wykonali w okresie swojego tutaj panowania.

  1. Roswellowcy

RoswellowcyDzięki wydarzeniom, które miały miejsce 2 lipca 1947 roku w pobliżu Roswell w stanie Nowy Meksyk, ten typ Obcych jest dobrze znany wielu ludziom, chociaż nie spotyka się ich tak często jak Szarych. Roswellowcy, to załoga statku kosmicznego, który rozbił się tamtego dnia. Według różnych relacji, w UFO przebywało czterech kosmitów. Prawdopodobnie amerykańscy lekarze wojskowi leczyli pozaziemskich przybyszów po awarii ich statku oraz badali ich fizjologię.

Obcy z Roswell są bardziej podobni do ludzi, niż Szaraki. Mają bardziej „dziecinny” wyraz twarzy i głęboko osadzone skośne oczy. Te długorękie istoty mają po cztery palce u każdej dłoni, przy czym dwa palce są normalnej długości, a dwa niezwykle długie. Roswellowcy, podobnie jak większość Szarych, są niewielkiego wzrostu – metr do półtora.

  1. „Noworodki” (neonates)

NeonatesTen typ Obcych przypomina jednocześnie Szarych i Roswellowców. Pod wieloma względami przypominają ludzi, a ściśle biorąc – nowonarodzone dzieci, stąd i nazwa (neonate – dziecko w wieku do miesiąca).

Wszyscy są niewielkiego wzrostu, z nieproporcjonalnie dużą głową i długimi kończynami z czterema palcami. W kontaktach z ludźmi obywają się bez słów, przekazując myśli na odległość.    

  1. Starożytni (insektoidy)

Istnieje ciekawa hipoteza, że rasa antropomorficznych insektoidów pojawiła się we wszechświecie na długo przed innymi rasami. Dlatego tego typu kosmici bywają często nazywani „Starożytnymi”. Opisy wyglądu przedstawicieli Starożytnych są bardzo rozmaite. Mogą oni wyglądać jak ogromne pasikoniki, mrówki, modliszki. Nawet Reptilianie, według relacji świadków, wyglądają znacznie przyjemniej w porównaniu z tymi kosmitami. O ile Reptilianie pozbawieni są niektórych cech ludzkich, o tyle Starożytni nie mają na twarzy żadnego podobieństwa do naszej rasy. Insektoidy bardzo rzadko odwiedzają Ziemię.

Może to świadczyć o tym, że nie są specjalnie zainteresowani ludźmi. Prawdopodobnie nasz materiał genetyczny nie jest im potrzebny. Badają kosmos poszukując istot podobnych do nich pod względem biologicznym. Według wielu świadków, Starożytni bywają często zwykłymi sługami przedstawicieli innych kosmicznych ras. Najczęściej służą Szarym. Nie wykluczone, że mogą być biorobotami albo mutantami stworzonymi w laboratoriach na innych planetach.

  1. Chupacabry

ChupacabryWedług niektórych badaczy ta rasa kosmitów zaczęła odwiedzać Ziemię stosunkowo niedawno. Jednak ich zadziwiające podobieństwo do chimer i gargulców w architekturze gotyckiej pozwala sądzić, że te stwory bywały na Ziemi już bardzo dawno temu. Chupacabra jest opisywana jako dzikie zwierzę, będące dziwaczną mieszanką gada, małpy i nietoperza.

Ma ostre pazury i kły, prawdopodobnie potrafi latać. Napada na zwierzęta domowe i wysysa z nich krew. Liczni świadkowie twierdzą, że przed pojawieniem się tego stworzenia albo po jego zniknięciu, widać było UFO w formie świecących kul albo dysków. Badacze uważają, że Chupacabra może być rezultatem genetycznych eksperymentów pozaziemskich cywilizacji albo nawet… ich zwierzęciem domowym.

Powyższe zestawienie, zgodnie z zapowiedzią, przedstawia tylko kilka typów pozaziemskich istot i oczywiście nie jest ani kompletne pod względem liczby kosmicznych ras, ani wyczerpujące, jeśli chodzi o informacje. Unikając męczących dłużyzn będziemy w przyszłości temat kosmitów kontynuować.

Ludzie cienia – Cieniści Czyli Mroczne Istoty
Przepowiednie Romana Dolii
Szaraki - istoty pozaziemskie z zeta Reticuli
Zagubieni w przeszłym-równoległym czasie
Ogromna Meduza Sunie Ponad Miastem Tijuana – Meksyk
Niezwykłe transformacje UFO