Posągi Reptiloidów na wyspie Nuku Hiva

W wielu miejscach naszej planety archeolodzy znajdują niezwykłe artefakty, które nie tylko nie rozwiązują zagadek historii, a jeszcze zwiększają ich liczbę. Jednym z takich znalezisk są tajemnicze posągi na wyspie Nuku Hiva, jedyne tego rodzaju na Ziemi. Patrząc na nie, mimo woli narzuca się pytanie, jakaż to dzika fantazja mogła stworzyć te dziwne istoty? A może, jako modele starożytnych rzeźb posłużyli ówczesnym artystom pozaziemscy Reptiloidzi, którzy kiedyś odwiedzili wyspę?

Wyspa Nuku Hiva

Reptiloidy (3)

Jest to wyspa wulkaniczna w archipelagu Markizów na obszarze Polinezji Francuskiej, położona 1500 km na północny wschód od Tahiti. Jest największą wyspą archipelagu, jej powierzchnia wynosi 387 km2, ale liczba mieszkańców nie przekracza 3000.

Posiada niewiarygodnie piękną przyrodę. Bujna zieleń sąsiaduje z górskimi wzniesieniami. Ciepłe oceaniczne wody obfitują w ryby. Szczególnie wyróżniają się na wyspie dwa wygasłe wulkany. Krater jednego z nich od niepamiętnych czasów wypełniony jest wodą. Brak wszelkich naturalnych kataklizmów i korzystny klimat sprawiają, że Nuku Hiva jest prawdziwym rajem na ziemi.

Z głębin wieków

W połowie ubiegłego wieku prowadzono na wyspie liczne badania archeologiczne. Na ich podstawie ustalono, że pierwsi mieszkańcy pojawili się Nuku Hiva ok. 150 r. p.n.e. Przybyli oni z wyspy Samoa, a potem stopniowo skolonizowali też Nową Zelandię, Wyspy Cooka, Tahiti i Hawaje. Podstawowym zajęciem mieszkańców Nuku Hiva było garncarstwo oraz obróbka kamieni. Dlatego właśnie na wyspie już w 1100 roku stały kamienne domy, wspaniałe posągi i rzeźby. Od 1842 roku wyspa należy do Francji. Francuzi próbowali zorganizować tam kościół katolicki i wprowadzić swoją religię, co jednak nie powiodło się. Handel niewolnikami, wojny plemienne oraz zawleczona na wyspę ospa doprowadziły do tego, że w 1934 roku na wyspie pozostało zaledwie około 600 osób.

Posągi Reptiloidów i Szarych

Reptiloidy (5)

Wydawać by się mogło, że na Nuku Hiva nie ma nic szczególnego: ot, piękna przyroda, egzotyczne obyczaje – wszystko, jak na innych wyspach polinezyjskich. Ale jest na tej wysepce wioska Temehea Tohua, obok której uczeni odkryli unikatowe posągi, niemające analogii nigdzie na świecie. Przyjęto, że są to kamienne bóstwa dawnych Polinezyjczyków, datowane na XI-XIV wiek.

Rzeczywiście, czyż mało jest na Ziemi kamiennych idoli? Tylko, że idole Tiki, jak je nazywają, są bardzo osobliwe. Wszystkie istoty przedstawione na wyspie w formie posągów mają bardzo niezwykły wygląd. Sylwetka jest człekopodobna, głowa duża z ogromnymi oczami, krótkie kończyny, nieproporcjonalne ciało. Patrząc na nie odnosi się wrażenie, że ich twórcy patrzyli podczas pracy na istoty nieziemskie. Reptiloidy (1)Praktycznie wszystkie postacie są przedstawione w jednakowym ubraniu, podobnym do współczesnych skafandrów kosmonautów. Uczeni przez cały czas łamią sobie głowę próbując zgadnąć, kto i co chciał tutaj pokazać. Wiadomo jedynie, że posągi z wyspy Nuku Hiva nie mają żadnych cech ludzkich.

Niektórzy badacze doszli do wniosku, że posągi przedstawiają Obcych zwanych Reptiloidami, o których często mówią świadkowie UFO i zjawisk anomalnych. Nie wykluczone, że pierwsi mieszkańcy wyspy rzeczywiście spotykali się z Obcymi, których mogli uważać za bogów i chcieli ich w ten sposób uwiecznić. Wysokość największej rzeźby wynosi dwa i pół metra. Każdy posąg jedyny w swoim rodzaju – przedstawia odrębną postać, wyróżniającą się zewnętrznie od innych.

Ufolodzy uważają, że na wyspie Nuku Hiva znajdują się posągi różnych rodzajów przybyszów-bogów. Niektóre na przykład przedstawiają Reptiloidów – najstarsze, złowieszcze istoty, panujące we Wszechświecie. W tamtym czasie rządzili oni ludźmi, uważając ich za mało rozwiniętą rasę i kazali oddawać sobie cześć. Inny rodzaj idoli, jak sądzą ufolodzy, przedstawia Szarych – najbardziej znanych Obcych, którzy odznaczają się wielką głową i ogromnymi oczami, a także małymi kończynami, wątłym ciałem i niewielkim wzrostem. W ten sposób można przypuszczać, że na wyspę Nuku Hiva kiedyś rzeczywiście przylecieli przybysze z kosmosu, których widzieli miejscowi mieszkańcy. Być może, nauczyli oni aborygenów wielu pożytecznych rzeczy, przez co stali się dla nich bogami. Ale wszystko to są tylko domysły i hipotezy. Kto wie, może kiedyś uda się ludzkości rozwiązać tajemnicę kamiennych idoli z wyspy Nuku Hiva.

Syberyjskie kratery
Zagadki megalitów Malty
Kamienne koleiny na Malcie
Stardust i Planeta X
„Dźwiękowy promień” nad Warminster
Nikola Tesla i jego „promień śmierci”