Kontynent Jambu i las Himaphan

Na północy kontynentu Jambu, w górach Himaphan, leży las Himaphan. Wysokość gór sięga 500 yojana (1 yojana = ok.16 km). Rozciągają się na długości 3000 yojana i mają 84 000 wierzchołków. Las HimaphanW lesie Himaphan rośnie wiele cudownych drzew, jak na przykład „drzewo panieńskie”, które zamiast owoców rodzi młode dziewczęta. Owoce tego drzewa wyglądają jak dziewczęta, które właśnie skończyły 16 lat. Kiedy ujrzą je mężczyźni, z miejsca się w nich zakochują.

A kiedy spadną na ziemię, zlatują się do nich ptaki, niczym niedźwiedzie do miodu, aby je zjeść. U stóp gór Himaphan jest siedem dużych zbiorników wody, które nigdy nie wysychają. Są częściowo porośnięte przepięknymi roślinami, różnymi gatunkami lotosu i lilii wodnych. Jeden z tych zbiorników, to jezioro Anotatta. W pobliżu jeziora Anotatta jest pięć łańcuchów górskich, których wysokość wynosi 200 yojana.

Na jednej z gór, zwanej Kelasa, żyją kinnari (pół-ludzie pół-ptaki). Z jeziora Anotatta wypływają cztery rzeki, które najpierw trzykrotnie opływają jezioro, zanim popłyną na północny wschód, na północny zachód, na południowy zachód i na południe i wpadną do wielkiego słonego oceanu. Rzeka południowa, kiedy pokona już łańcuchy górskie, dzieli się na pięć dużych rzek, niczym palce u ręki. Jedna nazywa się Ganga, a inne Yamuna, Aciravati, Mahi i Sarabhu. Te rzeki płyną przez kraj ludzi zanim wpadną do oceanu.  

Lucyfer – Gwiazda Poranna, czy szatan?
Klątwy i Uroki - Magiczne Rytuały
Tajemnicze mumie z Paracas – szokujące wyniki analizy DNA!
Lirianie - istoty pozaziemskie z Lutni
Andromedanie - istoty pozaziemskie z Andromedy
Iluminaci – kim oni są?