Jak fazy Księżyca w dniu urodzenia wpływają na osobowość?

Księżyc jest fascynującym zjawiskiem, który od zarania dziejów budzi zainteresowanie i ciekawość. Sprawdź, w jaki sposób wpłynął na ciebie w dzień twojego urodzenia. Jakie cechy możesz w sobie odnaleźć?

Jakie cechy wykazują osoby urodzone w nów Księżyca?

Osoby urodzone w nowiu stawiają na rozwój. Posiadają zdolność szybkiej nauki i potrafią doskonale wyciągać wnioski z własnych błędów. Co więcej, posiadają one odpowiednie predyspozycje aby wspierać także inne osoby w rozwoju. Problemy, jakie jednak mogą spotykać osoby urodzone w nów to nadmierny perfekcjonizm i krytyka własnej osoby czy innych. Warto zatem dbać o to, aby rozpoznawać tego typu zachowania i starać się je niwelować.

Nów księżyca

Sierp Księżyca rośnie – jakie cechy wykazują osoby urodzone w tej fazie?

Księżyc poszerzony - Osoby, które urodziły się w tej fazie są zdecydowane i śmiało dążą do celu. Lubią jednak tradycyjne, sprawdzone metody. Bardzo często są także pewne swojego zdania i nie zmieniają go łatwo. Co więcej, dzięki tym cechom mogą stać się bardzo cenionymi pracownikami – są przecież gorliwe, realizują założone cele i potrafią naprawdę wiele osiągnąć. Niestety, osoby urodzone w tej fazie mogą stać się nadgorliwe i zbyt uparte. To zagrożenie wiąże się także z tym, że zdarza się, że są one także zamknięte na nowe rozwiązania. Warto obserwować swoje zachowania, aby uniknąć tego rodzaju ekstremizmie.

Pierwsza kwadra – jak oddziaływać może ta faza?

Osoby urodzone w pierwszej kwadrze to buntownicy. Chętnie i bez obaw sprzeciwiają się przyjętym zasadom i normom. Są odważne, nie boją się poruszać trudnych tematów i choć ich zachowanie może być irytujące lub budzące obawy, jest ono potrzebne. Dzięki bezpośredniości potrafią doprowadzić do konfrontacji, które jednak mogą pomóc rozwiązać różne problemy. Buntownicy mogą jednak czuć się z tego powodu odrzucani lub niezrozumiani. W pracy lubią samodzielnie organizować swoje zadania. Są etyczne, posiadają wysokie standardy, jednak cechuje je także silna emocjonalność, która może prowadzić do niezręcznych sytuacji. Bywają zbyt wyszczekane i zdarza się, że mówią o jedno słowo za dużo. Z tego powodu osoby urodzone w pierwszej kwadrze powinny przede wszystkim skupić się na pracy nad taktem i wyczuciem oraz opanowaniem. Jeżeli nadmierna emocjonalność zostanie opanowana, buntownicy mogą okazać się świetnymi liderami, którzy nie boją się nowych wyzwań i są szanowani przez podwładnych i współpracowników.

Księżyc rośnie do pełni – jakie cechy mają osoby urodzone w trakcie tej fazy Księżyca?

Osoby, które urodziły się w tej fazie są niezwykle empatyczne i uczuciowe. Zwracają uwagę na przeżycia i trudności innych, dlatego chętnie wybierane są przez przyjaciół czy znajomych do zwierzeń. Chętnie oddają się pomocy, lubią angażować się w działania społeczne i ruszają z dobrym słowem nawet tam, gdzie inni nie mają ochoty się pojawić. Co więcej, osoby te potrafią wstawić się za słabszymi od siebie i nie potrafią obojętnie przejść obok cudzego cierpienia. Niestety zdarza się, że są zbyt zaangażowane – mogą doszukiwać się problemów i pomagać ludziom, którzy tej pomocy sobie nie życzą. Z tego powodu ważne jest, aby w pierwszej kolejności skupiły się na własnych problemach i nie zapominały, że ich zdrowie psychiczne oraz poczucie szczęścia jest także bardzo istotne.

Pełnia – jakie zachowania może wywoływać?

Osoby urodzone w czasie pełni są zdecydowane i mają poczucie wypełniania misji w życiu. Bardzo szybko, bo już w młodym wieku określają swoje życiowe cele i to, kim chcą być w przyszłości. Istotny jest dla nich rozwój osobisty. Czują, że ich rola w życiu jest wielka a zadanie, jakie mają spełnić ważne nie tylko dla nich, ale też dla innych ludzi. Osoby urodzone w czasie pełni chętnie dbają także o swój rozwój duchowy starają się wszystkie swoje czynności podporządkować misji, jaką mają do spełnienia. Ich problemem może być jednak nadmierna emocjonalność oraz zbytnie zaangażowanie w pracę, które w drastycznych przypadkach przeradza się w pracoholizm. Zdarza się, że ich emocje się mieszają – osoby urodzone w czasie pełni mogą na przykład przeplatać radość z irytacją czy poczucie zawodu z podekscytowaniem. Z tego powodu powinny dbać przede wszystkim o rozwój wewnętrzny i zrównoważenie emocjonalne.

Osoby urodzone w czasie malejącego Księżyca – jakie cechy wykazują?

Osoby urodzone w tej fazie są osobami posiadającymi mądrość życiową. Potrafią przekazywać swoje doświadczenia innym i chętnie to robią w codziennym życiu. Troszczą się o bliskie osoby i potrafią okazać to w drobnych, codziennych gestach. Cechuje je także kreatywność i ciekawość, są bystre i posiadają zmysł artystyczny. Ich cechy sprawiają, że osoby urodzone w czasie malejącego Księżyca doskonale sprawdzają się w roli rodziców. Niestety ich problemem może być zbytnia przemądrzałość. Nie lubią oni krytyki, zdarza się, że są aroganckie i nie potrafią radzić sobie z negatywnymi opiniami. Z tego powodu powinny pracować nad wyrozumiałością i dystansem do siebie.

Jakie cechy mają osoby urodzone w trzeciej kwadrze?

Ich główną cechą jest doskonała intuicja i umiejętność słuchania innych. Osoby te potrafią selekcjonować informacje i nie lubią manipulacji czy zastraszania. Potrafią bronić swoich przekonań i są świetnymi pracownikami, pod warunkiem że dobrze czują się w tym, co robią. Ich problemem jest jednak dystansowanie się od innych ludzi. Osoby urodzone w trzeciej kwadrze mają trudności z otwarciem się na relacje i spontanicznością.

Maleje garb starego Księżyca – jakie cechy mają osoby urodzone w tej fazie?

Osoby urodzone w tej fazie są filozofami, którzy patrzą na rzeczywistość z dystansu. Posiadają dużą wiedzę i często mają trafne przeczucia. Chętnie prowadzą dyskusje i rozważają istotne idee, które potrafią świetnie przekazać poprzez opowieści. Niejednokrotnie posiadają także bardzo lekkie pióro lub prorocze sny. Problemem osób urodzonych w tej fazie jest nadmierne skupienie na marzeniach i rozmyślaniach, co może powodować odcięcie od rzeczywistości. Powinny więc one dbać o to, by nie zapominać o prozaicznych rzeczach i na nich także skupiać swoją uwagę.

Zaćmienie Księżyca – co cechuje osoby urodzone w tej fazie?

Zaćmienie Księżyca od zawsze budziło wiele emocji i zainteresowania. Podobnie jest z osobami urodzonymi w tej fazie. Cechuje je spostrzegawczość, zdolność koncentracji i niezwykła intuicja. Są oni twórczy i posiadają zdolność odczytywania emocji innych. Chętnie budują bliskie relacje, które są dla nich niezwykle istotne. Ponadto, osoby urodzone w czasie zaćmienia są bardzo emocjonalne i specyficzne. Cechuje je także wyjątkowe i niebanalne poczucie humoru. Bywają także ekscentryczne. Ich problemem może być jednak wyjątkowa zdolność manipulacji, która, choć czasami może być przydatna, nie zawsze jest wykorzystywana do dobrych celów. Z tego powodu osoby urodzone w czasie zaćmienia powinny pamiętać, że ich umiejętności nie powinny krzywdzić innych ludzi.

„Złośliwa Baba” – Zjawa w brązowej sukni
Złowroga moc spojrzenia
UFO i bliskie spotkania z
Wyspa bez powrotu
Energia próżni
Tajemnice Wyspy Wielkanocnej