Jak fazy Księżyca w dniu urodzenia wpływają na osobowość?

Księżyc jest fascynującym zjawiskiem, który od zarania dziejów budzi zainteresowanie i ciekawość. Sprawdź, w jaki sposób wpłynął na ciebie w dzień twojego urodzenia. Jakie cechy możesz w sobie odnaleźć?

Jakie cechy wykazują osoby urodzone w nów Księżyca?

Osoby urodzone w nowiu stawiają na rozwój. Posiadają zdolność szybkiej nauki i potrafią doskonale wyciągać wnioski z własnych błędów. Co więcej, posiadają one odpowiednie predyspozycje aby wspierać także inne osoby w rozwoju. Problemy, jakie jednak mogą spotykać osoby urodzone w nów to nadmierny perfekcjonizm i krytyka własnej osoby czy innych. Warto zatem dbać o to, aby rozpoznawać tego typu zachowania i starać się je niwelować.

Nów księżyca

Sierp Księżyca rośnie – jakie cechy wykazują osoby urodzone w tej fazie?

Księżyc poszerzony - Osoby, które urodziły się w tej fazie są zdecydowane i śmiało dążą do celu. Lubią jednak tradycyjne, sprawdzone metody. Bardzo często są także pewne swojego zdania i nie zmieniają go łatwo. Co więcej, dzięki tym cechom mogą stać się bardzo cenionymi pracownikami – są przecież gorliwe, realizują założone cele i potrafią naprawdę wiele osiągnąć. Niestety, osoby urodzone w tej fazie mogą stać się nadgorliwe i zbyt uparte. To zagrożenie wiąże się także z tym, że zdarza się, że są one także zamknięte na nowe rozwiązania. Warto obserwować swoje zachowania, aby uniknąć tego rodzaju ekstremizmie.

Pierwsza kwadra – jak oddziaływać może ta faza?

Osoby urodzone w pierwszej kwadrze to buntownicy. Chętnie i bez obaw sprzeciwiają się przyjętym zasadom i normom. Są odważne, nie boją się poruszać trudnych tematów i choć ich zachowanie może być irytujące lub budzące obawy, jest ono potrzebne. Dzięki bezpośredniości potrafią doprowadzić do konfrontacji, które jednak mogą pomóc rozwiązać różne problemy. Buntownicy mogą jednak czuć się z tego powodu odrzucani lub niezrozumiani. W pracy lubią samodzielnie organizować swoje zadania. Są etyczne, posiadają wysokie standardy, jednak cechuje je także silna emocjonalność, która może prowadzić do niezręcznych sytuacji. Bywają zbyt wyszczekane i zdarza się, że mówią o jedno słowo za dużo. Z tego powodu osoby urodzone w pierwszej kwadrze powinny przede wszystkim skupić się na pracy nad taktem i wyczuciem oraz opanowaniem. Jeżeli nadmierna emocjonalność zostanie opanowana, buntownicy mogą okazać się świetnymi liderami, którzy nie boją się nowych wyzwań i są szanowani przez podwładnych i współpracowników.

Księżyc rośnie do pełni – jakie cechy mają osoby urodzone w trakcie tej fazy Księżyca?

Osoby, które urodziły się w tej fazie są niezwykle empatyczne i uczuciowe. Zwracają uwagę na przeżycia i trudności innych, dlatego chętnie wybierane są przez przyjaciół czy znajomych do zwierzeń. Chętnie oddają się pomocy, lubią angażować się w działania społeczne i ruszają z dobrym słowem nawet tam, gdzie inni nie mają ochoty się pojawić. Co więcej, osoby te potrafią wstawić się za słabszymi od siebie i nie potrafią obojętnie przejść obok cudzego cierpienia. Niestety zdarza się, że są zbyt zaangażowane – mogą doszukiwać się problemów i pomagać ludziom, którzy tej pomocy sobie nie życzą. Z tego powodu ważne jest, aby w pierwszej kolejności skupiły się na własnych problemach i nie zapominały, że ich zdrowie psychiczne oraz poczucie szczęścia jest także bardzo istotne.

Pełnia – jakie zachowania może wywoływać?

Osoby urodzone w czasie pełni są zdecydowane i mają poczucie wypełniania misji w życiu. Bardzo szybko, bo już w młodym wieku określają swoje życiowe cele i to, kim chcą być w przyszłości. Istotny jest dla nich rozwój osobisty. Czują, że ich rola w życiu jest wielka a zadanie, jakie mają spełnić ważne nie tylko dla nich, ale też dla innych ludzi. Osoby urodzone w czasie pełni chętnie dbają także o swój rozwój duchowy starają się wszystkie swoje czynności podporządkować misji, jaką mają do spełnienia. Ich problemem może być jednak nadmierna emocjonalność oraz zbytnie zaangażowanie w pracę, które w drastycznych przypadkach przeradza się w pracoholizm. Zdarza się, że ich emocje się mieszają – osoby urodzone w czasie pełni mogą na przykład przeplatać radość z irytacją czy poczucie zawodu z podekscytowaniem. Z tego powodu powinny dbać przede wszystkim o rozwój wewnętrzny i zrównoważenie emocjonalne.

Osoby urodzone w czasie malejącego Księżyca – jakie cechy wykazują?

Osoby urodzone w tej fazie są osobami posiadającymi mądrość życiową. Potrafią przekazywać swoje doświadczenia innym i chętnie to robią w codziennym życiu. Troszczą się o bliskie osoby i potrafią okazać to w drobnych, codziennych gestach. Cechuje je także kreatywność i ciekawość, są bystre i posiadają zmysł artystyczny. Ich cechy sprawiają, że osoby urodzone w czasie malejącego Księżyca doskonale sprawdzają się w roli rodziców. Niestety ich problemem może być zbytnia przemądrzałość. Nie lubią oni krytyki, zdarza się, że są aroganckie i nie potrafią radzić sobie z negatywnymi opiniami. Z tego powodu powinny pracować nad wyrozumiałością i dystansem do siebie.

Jakie cechy mają osoby urodzone w trzeciej kwadrze?

Ich główną cechą jest doskonała intuicja i umiejętność słuchania innych. Osoby te potrafią selekcjonować informacje i nie lubią manipulacji czy zastraszania. Potrafią bronić swoich przekonań i są świetnymi pracownikami, pod warunkiem że dobrze czują się w tym, co robią. Ich problemem jest jednak dystansowanie się od innych ludzi. Osoby urodzone w trzeciej kwadrze mają trudności z otwarciem się na relacje i spontanicznością.

Maleje garb starego Księżyca – jakie cechy mają osoby urodzone w tej fazie?

Osoby urodzone w tej fazie są filozofami, którzy patrzą na rzeczywistość z dystansu. Posiadają dużą wiedzę i często mają trafne przeczucia. Chętnie prowadzą dyskusje i rozważają istotne idee, które potrafią świetnie przekazać poprzez opowieści. Niejednokrotnie posiadają także bardzo lekkie pióro lub prorocze sny. Problemem osób urodzonych w tej fazie jest nadmierne skupienie na marzeniach i rozmyślaniach, co może powodować odcięcie od rzeczywistości. Powinny więc one dbać o to, by nie zapominać o prozaicznych rzeczach i na nich także skupiać swoją uwagę.

Zaćmienie Księżyca – co cechuje osoby urodzone w tej fazie?

Zaćmienie Księżyca od zawsze budziło wiele emocji i zainteresowania. Podobnie jest z osobami urodzonymi w tej fazie. Cechuje je spostrzegawczość, zdolność koncentracji i niezwykła intuicja. Są oni twórczy i posiadają zdolność odczytywania emocji innych. Chętnie budują bliskie relacje, które są dla nich niezwykle istotne. Ponadto, osoby urodzone w czasie zaćmienia są bardzo emocjonalne i specyficzne. Cechuje je także wyjątkowe i niebanalne poczucie humoru. Bywają także ekscentryczne. Ich problemem może być jednak wyjątkowa zdolność manipulacji, która, choć czasami może być przydatna, nie zawsze jest wykorzystywana do dobrych celów. Z tego powodu osoby urodzone w czasie zaćmienia powinny pamiętać, że ich umiejętności nie powinny krzywdzić innych ludzi.

Zagadki bransolety pewnego Denisowianina
Sny które stają się rzeczywistością
Kim byli starożytni Sumerowie?
Tajemnice Wyspy Wielkanocnej
Pęknięte serce nad jeziorem Kisegacz
UFO na starych obrazach