Eksperyment Filadelfia 1943 - Tajne przez poufne

Projekt "MONTAUK" - najbardziej tajny z tajnych jak na lata 40. Rzekomy eksperyment dotyczący Teleportacji okrętu USS Eldridge należący do marynarki wojennej USA. Według spekulacji, eksperyment miał dowieść istnienia i zbadać właściwości jednobiegunowego pola magnetycznego. Teorię pod nazwą Jednolita teoria pola stanowiącą podstawy eksperymentu miał opracować Albert Einstein w latach 1925-1927.

Prawdopodobni główni uczestnicy eksperymentu to wybitni fizycy: Thomas Townsend Brown, Nikola tesla, John von Neumann i Albert Einstein ze swoją teorią względności. Celem eksperymentu było ukrycie, zamaskowanie statku przed siłami wroga poprzez wypróbowanie działania pola magnetycznego na okręt wojenny USS Eldridge DE173.

W tym celu wykorzystano trzy cewki umieszczone wokół każdej osi okrętu, zestrojone wzajemnie by znajdowały się w tzw."fazie/stadium". Miały one wytworzyć rotacyjne pole elektromagnetyczne, które zaginałoby sygnały radaru. Takie zagłuszanie miało ukryć okręt przed radarami nieprzyjaciela jakim na tamte czasy były Niemcy.

USS Eldridge 

Sam przebieg doświadczenie jest nieprecyzyjny i ogólnie rzec biorąc istnieje kilka zasadniczych wersji.

  1. gdy włączono cewki i uruchomiono pole elektromagnetyczne, rozległ się niski buczący odgłos a cały statek został okryty tajemniczą "zieloną mgłą".
  2. okręt znikł by pojawić się kilkaset kilometrów dalej w zielonej chmurze tuż przed brytyjskim lotniskowcem,fakt ten odnotował kapitan w dzienniku pokładowym.
  3. Teleportował się do bazy Sił Morskich Norfolkoddalonej o 600km od eksperymentu. Pojawiający się statek zauważyli mieszkańcy i żołnierze.

Co się stało po wyłączeniu pola?

Widok przypominał ten z filmu Eksperyment Filadelfia (1984) roku. Kończyny a przede wszystkim stopy kilku członków załogi zostały uwięzione w przegrodach oraz innych powierzchniach statku. Pozostali stracili kończyny, natomiast niektórzy z nich, w jakiś dziwny sposób zostali wtopieni w beton będący pokrywą statku. Tkwiąc swoim ciałem wewnątrz zimnego, twardego metalu byli nie do odratowania. Części ich ciał dosłownie stopiły się z metalem. Uratowali się nieliczni którzy ukryli się pod pokładem.

Eksperyment Filadelfia

Cytat obserwatora:

”załoga, która zmieniła swoje początkowe pozycje, znalazła się w niebezpieczeństwie po wyłączeniu pola. Pole zdolne dosłownie zagiąć światło, wystarczająco silnie by uczynić niewidzialnym cały okręt, może być postrzegane w inny sposób, ponieważ równie dobrze mogło ono być dość silne, by wysłać obiekt do innej przestrzeni, "nie będącej w fazie" z naszą. Jeśli ktoś poruszył się podczas powrotu do naszej rzeczywistości, został faktycznie stopiony z przegrodą okrętu“.

Choć brzmi to jak jeden z odcinków "Z Archiwum X" to nasila się pytanie - czy jest to fikcja czy prawda ? Oczywiście marynarka wojenna USA nigdy nie przyznała się do eksperymentu. Wydała tylko krótkie oświadczenie:

USS Eldridge brał udział w badaniach naukowych, jednakże nie ma nic wspólnego z nadprzyrodzonymi opisami Eksperymentu Filadelfijskiego.

Przyznano jednocześnie, że faktycznie testowano możliwość wykorzystania pola magnetycznego do stworzenia tarczy przeciwtorpedowej dla okrętów. Istnieją jedynie poszlaki dotyczące zdarzenia. I tak po wielu latach milczenia (z powodu czystki pamięci) jedna z osób postanowiła wyjawić sekret marynarki wojennej.

Al Bielek(właściwie Alfred Białek), to osoba, która była bezpośrednio zaangażowana w projekt, gdyż była uczestnikiem tamtych wydarzeń. Jak sam twierdzi pojawił się 1983 roku i podjął decyzję aby wyjść na zewnątrz z informacjami o jego zaangażowaniu w Montauk i eksperyment Filadelfia. Bielek powiedział, że był to dopiero początek tajnych eksperymentów w bazie Montauk.

Ich celem miały być nie tylko podróże w czasie i przestrzeni. Oprócz tego chciano wykorzystać właściwości pola magnetycznego do sterowania ludźmi. Zadaniem naukowców miało być stworzenie broni, która mogłaby wywoływać choroby psychiczne u ludzi lub skłonić ich do wykonywania pewnych czynności.

W  bazie powstało laboratorium, w którym dokonywano doświadczeń związanych z teleportacją. Badania przeprowadzano na bezdomnych oraz dzieciach, na których w różny sposób testowano energię elektromagnetyczną. Uczonym z bazy udało się również teleportować na okręt USS Elridge i wyłączyć generatory, by mógł powrócić  do portu w Filadelfii. Dodatkowo nawiązano kontakt z obcymi poprzez tunel czasowy, czego skutkiem była wymiana technologii i wynalezienie internetu.

Czy to wszystko potwierdza teoria Alberta Einsteina o istnieniu tuneli czasoprzestrzennych? Sama teleportacja kwantowa, bo zapewne o tym mowa jest obecnie na etapie S/F. Fakt jest jeden: Projekt się odbył, ale co do licha stało sie z załogą USS Eldrige? Jakby nigdy nie istnieli ...

Drwal porwany przez UFO – Travis Walton
Pamiątki z przyszłości
Kryształowe czaszki
Starożytna technologia Kosmitów
Tajemnica kamiennych dysków Dropa
Wojna Lyran i Wegan - Starcie Obcych Ras