Charakterystyczne cechy lotu UFO

Największą osobliwością UFO są ich niezwykłe właściwości, niespotykane ani w znanych nam zjawiskach przyrody, ani w urządzeniach technicznych stworzonych przez człowieka. Często powstaje przy tym wrażenie, że niektóre cechy tych obiektów stoją w jawnej sprzeczności z zasadami fizyki.

Zawrotne prędkościlot ufo

  • W materiałach raportu Projektu Błękitnej Księgi (Project Blue Book) opisany jest przypadek, kiedy to w grudniu 1952 roku pokładowe radiolokatory bombowca B-29, lecącego na wysokości 6000 m, zarejestrowały kilka nieznanych obiektów, które przeleciały obok samolotu z prędkością ok. 8000 km/h. Następnie członkowie załogi na własne oczy zobaczyli osiem gigantycznych UFO, które przecięły kurs samolotu z prędkością, którą potem oszacowano na 14 000 km/h i zniknęły w stratosferze. Te same obiekty odnotowały również stacje naziemne.
  • Loty UFO z dużymi prędkościami zarejestrowano także: w 1949 r. nad rejonem White Sands (Nowy Meksyk) – 40 000 km/h, w 1952 r. nad lotniskiem Terre Haute (Indiana) – 67 000 km/h i w 1953 r. nad RPA – 16 000 km/h.
  • W Rosji w marcu i maju 1985 r. z wieży kontrolnej lotniska w Niżnym Nowogrodzie obserwowano nieznane obiekty poruszające się z prędkością 6000-7200 km/h.
  • Amerykańskie stacje śledzące satelity określiły prędkość jednego UFO, lecącego ze wschodu na zachód przez całe terytorium USA na 72 000 km/h.
  • Były kierownik projektu Blue Book, Ruppelt, w swojej książce „Raport o UFO” pisał, że największa prędkość UFO zarejestrowana przez radiolokatory wynosiła ok. 200 000 km/h.

Gwałtowne i bezszelestne manewry

Lotom UFO z nieznanych powodów nie towarzyszą podobne do wybuchów dźwięki, powstające zwykle przy przekraczaniu bariery dźwięku przez samoloty. Powstaje wrażenie, że te obiekty w ogóle nie odczuwają oporu powietrza latając przy dowolnym ułożeniu korpusu. Potrafią wykonywać zwroty pod kątem prostym nie zmniejszając prędkości.

  • Zasadniczo UFO posiadające kształt dysku albo talerza są podczas lotu skierowane płaską stroną do ziemi. Bywają jednak przypadki, kiedy latają one na boku, kierując w stronę ruchu swoją maksymalną powierzchnię, ignorując zupełnie opory powietrza. Odnotowano takie przypadki w 1947 r. w stanie Oregon, w 1954 r. w Tunisie, w 1966 r. pod Melbourne i w 1969 r. nad Papuą Nową Gwineą, a w ZSRR – niedaleko Baku.
  • W październiku 1968 r. załga rumuńskiego tankowca „Arges”, płynącego Cieśniną Mozambicką, obserwowała, jak po niebie z niewiarygodną prędkością przeleciał połyskujący dysk o średnicy ok 17 m, emitujący błękitno-zielone promienie. Nagle dysk zmienił kierunek lotu o 90 stopni i zniknął.
  • W lipcu 1976 r. pilot szwedzkiego myśliwca, wykonujący lot treningowy nad jeziorem Bulmen (prowincja Smolandia), obserwował sześć nieznanych obiektów w kształcie delty, lecących z prędkością ok 2500 km/h. Na jego oczach obiekty wykonały zwrot o 90 stopni, po czym z ogromnym przyspieszeniem wzleciały do góry.
  • Nawroty UFO pod kątem prostym na wielkich prędkościach obserwowano także w 1947 r. w stanie Alabama, w 1967 r. w Rumunii i w 1974 r. – w mieście Austin (Teksas).

Nieruchome zawisanie

Inną charakterystyczną cechą UFO jest zdolność błyskawicznego zatrzymywania się i zawisania bez ruchu, albo odwrotnie - przechodzenie ze stanu bezruchu do lotu z wielką prędkością.

  • W lipcu 1954 r. w Albuquerque (Nowy Meksyk) obserwowano 9 okrągłych UFO, świecących zielonym światłem, które wisiały nieruchomo, a potem błyskawicznie rozwinęły prędkość 4000 km/h i wykonały zwrot o 340 stopni.
  • W sierpniu 1965 r. w obwodzie Kemerowskim (azjatycka część Rosji) grupa geologów przez pół godziny obserwowała wiszący na południowym wschodzie nieba, pod kątem 60 stopni względem horyzontu, podłużny obiekt, który w ciągu minuty przekształcił się w punkt. Świadkowie oszacowali, że oddalał się od nich z prędkością co najmniej 44 km/sek.
  • W październiku 1989 r. w rejonie wsi Władimirowka w obwodzie Kujbyszewskim, pięciu operatorów sprzętu rolniczego pracujących na polach, zobaczyło dziwny świecący obiekt w kształcie kuli o średnicy co najmniej 50 m, który zawisł nisko nad ziemią. Widać było iluminatory i migające urządzenie. Następnie kula szybko przeleciała nad polem zmieniając wielokrotnie kierunek lotu, oświetlając przy tym ziemię pod sobą silnym strumieniem światła.

Różnorodne trajektorie lotutrajektorie lotu ufo

  • Loty UFO po zygzakowatym torze odnotowano także w 1961 r. nad miastem Benjamin w Teksasie, w 1965 r. nad Antarktydą, w 1967 r. w Rumunii, w 1976 r. koło Biełomorska (b. ZSRR), a w 1984 r. w rejonie lotniska w Chabarowsku.
  • Zygzakowate bywają trajektorie UFO zniżających lot albo podchodzących do lądowania. Często kołyszą się na boki, podobne do „spadającego liścia”. Takie ruchy UFO obserwowano w 1952 r. w Anglii, w 1954 r. we Francji, w 1957 i 1960 r. w USA i w 1978 r. w Bielewie pod Moskwą.
  • Znane są też przypadki poruszania się UFO po spirali, jak to miało miejsce w 1956 r. w Orangeville (Kanada) i w 1984 r. nad Chabarowskiem (b. ZSRR).
  • W innych przypadkach lot odbywał się faliście, na przemian wznosząc się i opadając. Zanotowano podobne przypadki w 1984 r. w stanie Ohio, w 1951 r. w stanie Michigan i w 1956 r. w rejonie Waszyngtonu.
  • Czasem UFO poruszają się skokami, niczym kamyki odbijane od powierzchni wody. było tak w 1947 r. w stanie Oregon i w 1956 r. nad miastem Waszyngton.

Osobliwe sposoby lotu UFO

  • We wrześniu 1950 r. w Korei, piloci trzech amerykańskich myśliwców powracający z bojowego zadania ujrzeli nad sobą dwa okrągłe, srebrzyste obiekty o średnicy ok. 200 m lecące z prędkością 2000 km/h . Nieoczekiwanie obiekty zatrzymały się nagle i zaczęły wibrować, kołysząc się z boku na bok, a następnie odleciały z poprzednią prędkością. Podobne „wibracje” obserwowano też nad Waszyngtonem (1955), nad Florydą (1962) oraz nad Kijowem (1975).
  • Jeszcze większe wrażenie robi lot UFO, kiedy w pionowym położeniu jakby toczy się po niebie, niczym koło. W materiałach „Blue Book” podany jest przykład, kiedy to w marcu 1953 roku dwóch świadków obserwowało w okolicy Baltimore srebrzysty, płaski dysk o średnicy 15 m, który zawisł na trzy minuty nad ich samochodem. Następnie dysk obrócił się na krawędź boczną i zaczął toczyć się po niebie, aby wkrótce zniknąć za horyzontem.
  • W styczniu 1953 r. w dolinie Sonoma (Kalifornia) dwóch pilotów obserwowało niezwykłe manewry UFO, lecącego na dużej wysokości. Obiekt, poruszając się bardzo szybko, w ciągu 15 sekund zatoczył trzy kręgi o bardzo małym promieniu, potem wykonał dwa zwroty pod kątem prostym, zatrzymał się nieruchomo, znowu nabrał błyskawicznie ogromnej prędkości i wznosząc się pionowo zniknął z oczu.
  • W styczniu 1967 r. wielu mieszkańców Houston oglądało przez pół godziny, jak okrągły UFO, świecący niebiesko-zielonym kolorem, wykonywał figury akrobatyczne wyższego pilotażu. Leciał zygzakiem, poruszał się skokami z gwałtownymi zawisami, nieoczekiwanie spadał, aby po chwili szybko wznieść się do góry.

Te przypadki, podobnie jak wiele innych tego rodzaju, świadczą o niezwykłych możliwościach technicznych UFO. Wciąż nie wiadomo jednak, jaki jest cel takiego tajemniczego zachowania pozaziemskich obiektów latających.

Typy UFO i ich wygląd zewnętrzny
UFO: punktualnie o 4:10 – Lot 8352
Porwania UFO - uprowadzenia przez kosmitów
UFO w carskiej Rosji - pierwsze obserwacje
Niezwykłe porwanie przez UFO w Australii
Skąd przylatują UFO?